Blog Master Personal Branding
by Ewa Czertak

Kiedy pytam przedsiębiorcę, jak trafiają do Ciebie klienci, słyszę: strona internetowa, pozycjonowanie, kampanie w kanałach społecznościowych, polecenia, branżowy networking. 

Poprzeczka została podniesiona. Klient przejął dowodzenie. Informacje o produktach i usługach są darmowe i dostępne dla kupujących 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dostęp do wartościowych treści, ofert konkurencji, ciekawych informacji stał się praktycznie nieograniczony i darmowy. I w tym momencie na horyzoncie pojawia się SIŁA MARKI właściciela. Kiedy patrzę na grupę kilkuset przedsiębiorców, którzy chcą czuć się bezpieczni finansowo, widzę, że duże wyzwanie to aktywność w internecie i zrozumienie zmieniających się zasad marketingu i komunikacji z klientem. 

Na rynku nie ma studiów dostosowanych do potrzeb właściciela małej i średniej firmy. Czy wiesz czego dzisiaj potrzebujesz, żeby rozwijać się biznesowo? Umiejętność wyjścia z utartych schematów działania, myślenia i tworzenia więzi z klientem daje autentyczną przewagę. Takie talenty, jak mówienie, pisanie, prezentowanie swojej osoby w dużej mierze będą rozstrzygać o Twojej przyszłości i przyszłości Twojej firmy.

To wymaga wyjścia poza schemat. Dzisiaj jako właściciel masz nowe zadanie do wykonania, przekonaj swoich odbiorców, że robisz prawdziwe, wartościowe i autentyczne rzeczy.

 Masz rację, złoszcząc się na szkołę i nauczycieli - nikt nie przygotował Cię do roli przedsiębiorcy. 

Jesteś w swojej firmie dyrygentem orkiestry i firma jest tym co w danej chwili prezentujesz.

Autor

Ewa Czertak

Mam na imię Ewa, Mam 47 lat, jestem od 15 lat przedsiębiorcą i praktykiem budowania marki osobistej, mentorem i trenerem biznesu. Uczestniczyłam w tworzeniu osobistych marek ponad 200 właścicieli firm. Prowadzę Akademia Marki z Klasą, elitarną organizację szkoleniową dla przedsiębiorców oraz Agencję Brandingową. Od 2012 roku buduję Dobre Marki i wzmacniam ich wartość na rynku. Integruję 250 adeptek Akademii – właścicielek firm z całej Polski, tworzę cykl spotkań www.markazhistoriawtle.pl. W Akademii Mentora rozwijam przedsiębiorców do roli mentorów biznesu, piszę bloga. Jako członek Rady Fundacji L.Pagi przy GPW jestem mentorem w programie Akademia Liderek Biznesu. Występuje jako ekspert tygodnika Wprost ds. rozwoju MŚP oraz ekspert Brand24 i Goldenline. Posiadam m.in. tytuł MBA, oraz Master Business Trener. Jestem właścicielem znaku towarowego Marka z Klasą. Jestem maratończykiem, jeżdżę konno, uprawiam taniec towarzyski.


CZYTAJ TAKŻE


17.04.2018

Miejsce pracy jako szkoła...

czytaj więcej
04.04.2018

Rzuć robotę i znajdź swoj...

czytaj więcej
19.02.2018

O złym guście, trendach i...

czytaj więcej
12.02.2018

Za każdą marką stoi jej p...

czytaj więcej
29.01.2018

Kierując uwagę na zewnątr...

czytaj więcej
04.10.2017

Marka z przepisu lekarza....

czytaj więcej

Kim jestem

Mam na imię Ewa, mam 47 lat, jestem od 15 lat przedsiębiorcą i praktykiem budowania marki osobistej, mentorem i trenerem biznesu. Do dzisiaj uczestniczyłam w tworzeniu osobistych marek ponad 240 właścicielek firm z terenu całej Polski. Rozwiązuję problemy przedsiębiorców, ponieważ daję dostęp do wiedzy, narzędzi, ekspertów. Piszę z perspektywy praktyka personal brandingu i jako przykład działającej marki osobistej właściciela firmy. Piszę o tym, jak budować markę osobistą prawdziwą, wartościową, silną. Poruszam różne tematy: budowanie tożsamości marki, integrowanie marki osobistej z marką firmy, marka online, zwiększenie sprzedaży, etykieta biznesowa, wizerunek marki, reputacja marki, marketing osobisty, PR. Piszę o tym wszystkim, co - w moim przekonaniu - prowadzi do wzmocnienia renomy nazwiska w świecie biznesu. czytaj więcej

Tagi

autentyczna marka budowanie marki dekalog marki ewa czertak hobby magia życia mama z klasą marka osobista marka w sieci Marka z klasą marzenie osobista marka personal branding reputacja reputacja marki storytelling styl sztuka życia wielka marka wizerunek marki