Blog Master Personal Branding
by Ewa Czertak

Społeczna odpowiedzialność biznesu wchodzi na scenę. Szukamy akcji i współpracy na zewnątrz, by pokazać firmę jako zaangażowaną organizację w budowanie lepszego świata.

A gdyby pierwszy krok wykonać wewnątrz firm i przyjąć założenie o odpowiedzialności właścicieli za szczęście swoich pracowników?

Nowy, wzajemny szacunek umożliwia zespołowi zgadzanie się lub niezgadzanie z kluczowymi decyzjami, bez piętna nielojalności wobec właścicieli. Mentor pokazuje jak zmienić wszystko, co przydarza się w pracy, w lekcję rozwojową, w przebłysk świadomości zbliżający do prawdziwego JA, a równocześnie zwiększający wkład każdego członka zespołu w organizację i samo Życie.

Jeśli właściciele firm na samym starcie zatrudnią właściwą osobę, na właściwe stanowisko, mogą w dalszej kolejności stworzyć zespół gotowy do ponadprzeciętnych działań. Właściciele mogą dać zespołowi cenne przekonanie: Żeby stać się wartościowym członkiem zespołu, nie musisz zmieniać siebie. Wystarczy, że wrócisz do siebie.

Pytanie kluczowe. Jak docenić niesamowite dary, które każdy z członków zespołu wnosi do firmy, przyczyniając się do sukcesu organizacji?

Mentoring zespołowy to przemiana zespołu wraz z jego przywódcą, która zakłada sięganie głębiej w poszukiwaniu nowego kształtu, nowej rzeczywistości.

Zespół mierzy się ze sprzedażą, problemami, wymagającym klientem, bo wie, czego może się nauczyć na polu konfrontacji. Przestaje się bać, ponieważ potrafi dystansować się do próby imponowania innym, utrzymywania iluzji bezpieczeństwa i kontroli w relacjach z klientem, czy szefem.

Zadania mentoringu wewnątrz organizacji:

1. pomoc członkom zespołu w odkrywaniu, kim naprawdę jestem, i rozwijaniu tych obszarów;

2. pomoc w budowaniu nowej przestrzeni, aby to, kim jesteśmy, było w pełni wyrażane w tym, co robimy w firmie;

3. pomoc w znalezieniu sposobu wyrażania siebie w firmie, tak, żeby ekspresja nas samych stanowiła znaczący wkład w Życie i stanowiła solidne przejawy osobistej misji życiowej.

 

 

 

 

Autor

Ewa Czertak

Mam na imię Ewa, Mam 47 lat, jestem od 15 lat przedsiębiorcą i praktykiem budowania marki osobistej, mentorem i trenerem biznesu. Uczestniczyłam w tworzeniu osobistych marek ponad 200 właścicieli firm. Prowadzę Akademia Marki z Klasą, elitarną organizację szkoleniową dla przedsiębiorców oraz Agencję Brandingową. Od 2012 roku buduję Dobre Marki i wzmacniam ich wartość na rynku. Integruję 250 adeptek Akademii – właścicielek firm z całej Polski, tworzę cykl spotkań www.markazhistoriawtle.pl. W Akademii Mentora rozwijam przedsiębiorców do roli mentorów biznesu, piszę bloga. Jako członek Rady Fundacji L.Pagi przy GPW jestem mentorem w programie Akademia Liderek Biznesu. Występuje jako ekspert tygodnika Wprost ds. rozwoju MŚP oraz ekspert Brand24 i Goldenline. Posiadam m.in. tytuł MBA, oraz Master Business Trener. Jestem właścicielem znaku towarowego Marka z Klasą. Jestem maratończykiem, jeżdżę konno, uprawiam taniec towarzyski.


CZYTAJ TAKŻE


17.04.2018

Miejsce pracy jako szkoła...

czytaj więcej
04.04.2018

Rzuć robotę i znajdź swoj...

czytaj więcej
19.02.2018

O złym guście, trendach i...

czytaj więcej
12.02.2018

Za każdą marką stoi jej p...

czytaj więcej
29.01.2018

Kierując uwagę na zewnątr...

czytaj więcej
04.10.2017

Marka z przepisu lekarza....

czytaj więcej

Kim jestem

Mam na imię Ewa, mam 47 lat, jestem od 15 lat przedsiębiorcą i praktykiem budowania marki osobistej, mentorem i trenerem biznesu. Do dzisiaj uczestniczyłam w tworzeniu osobistych marek ponad 240 właścicielek firm z terenu całej Polski. Rozwiązuję problemy przedsiębiorców, ponieważ daję dostęp do wiedzy, narzędzi, ekspertów. Piszę z perspektywy praktyka personal brandingu i jako przykład działającej marki osobistej właściciela firmy. Piszę o tym, jak budować markę osobistą prawdziwą, wartościową, silną. Poruszam różne tematy: budowanie tożsamości marki, integrowanie marki osobistej z marką firmy, marka online, zwiększenie sprzedaży, etykieta biznesowa, wizerunek marki, reputacja marki, marketing osobisty, PR. Piszę o tym wszystkim, co - w moim przekonaniu - prowadzi do wzmocnienia renomy nazwiska w świecie biznesu. czytaj więcej

Tagi

autentyczna marka budowanie marki dekalog marki ewa czertak hobby magia życia mama z klasą marka osobista marka w sieci Marka z klasą marzenie osobista marka personal branding reputacja reputacja marki storytelling styl sztuka życia wielka marka wizerunek marki